Baretka Medal za Długoletnią Służbę - Srebrny (nr prod. 11 sr)

Medal za Długoletnią Służbę - Srebrny (nr prod. 11 sr) Powiększ

Baretka Medal za Długoletnią Służbę - Srebrny (nr prod. 11 sr)

11 sr

Nowy produkt

Baretka:

  • wysokość 8mm 
  • podkład-czarny usztywniany filc wystający po 2mm z każdej strony;
  • wpinka grawerska metalowa XX.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Medal za Długoletnią Służbę z wpinką grawerską - prawdopodobnie jedyna baretka w kraju zgodna ze wzorem określonym w przepisach. Piękne wykonanie nadaje baretce wyjątkowy wygląd i estetykę.

Medal za Długoletnią Służbę-polskie odznaczenie cywilne z okresu II Rzeczypospolitej, nadawane za pracę w służbie państwowej, przywrócone do systemu odznaczeń państwowych w Polsce w 2007 roku.

Medal ustanowiono ustawą z dnia 14 czerwca 2007 roku o zmianie ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach (razem z Krzyżem Wojskowym, Wojskowym Krzyżem Zasługi, Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Morskim Krzyżem Zasługi, Morskim Krzyżem Zasługi z Mieczami, Lotniczym Krzyżem Zasługi, Lotniczym Krzyżem Zasługi z Mieczami). Zmiana weszła w życie 10 października 2007 roku. Równocześnie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzeniem z dnia 31 lipca 2007 roku zmienił rozporządzenie z dnia 10 listopada 1992 roku w sprawie opisu, materiału, wymiarów, wzorów rysunkowych oraz sposobu i okoliczności noszenia odznak orderów i odznaczeń.

Zgodnie z treścią wyżej wymienionej ustawy "Medal za Długoletnią Służbę jest nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa". W systemie starszeństwa polskich odznaczeń zajmuje miejsce za Medalem za Ofiarność i Odwagę, a przed Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Zachowano trzystopniowy podział.

Kolory baretki są identyczne ze wstęgą medalu. Kolejne stopnie oznaczane są na baretce przez umieszczenie odpowiednich liczb rzymskich: w stopniu pierwszym – złoconej "XXX", w stopniu drugim – srebrzonej "XX", w stopniu trzecim – patynowanej na brązowo "X".

Polecamy także:

30 innych produktów z tej samej kategorii


  •  Wieloletnie doświadczenie          

  • Bezpieczne płatności         

  •  

     Darmowa wysyłka od 250zł